Nie od dzisiaj wiadomo, że zegarek i dobrze skrojony garnitur to atrybuty męskości i prawdziwy afrodyzjak. Zegarek to element garderoby pasujący mężczyźnie w każdej sytuacji. Jednakże ciężko się zgodzić ze stwierdzeniem, że każdy zegarek będzie idealnym dodatkiem do garnituru. Z pewnością te najbardziej sportowe czy ultra nowoczesne modele nie „zagrają” z eleganckim, formalnym strojem. Jak zatem wybrać elegancki zegarek do garnituru by prezentować się nienagannie?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Wyboru wizytowego zegarka warto dokonać kierując się dewizą „im mniej tym lepiej”. Klasyka i wysoka jakość bowiem zawsze się obronią. Minimalizm jest w tym przypadku naprawdę ważny. Najlepszym wyborem będzie prosta, a tym samym pozbawiona grawerów, ozdobników czy też nachalnych wzorów tarcza. Powinna ona także kontrastować z tzw. kopertą czyli obudową zegarka. Koperta z kolei odpowiadać powinna kolorystyce pozostałej części garderoby tzn. spinek czy klamry paska do spodni. Jeśli zatem wybieramy złote spinki do koszuli, idealnie gdyby dobrać zegarek ze złotą kopertą. Równie ważny co tarcza, jest pasek z wysoko gatunkowej skóry, posiadający drobne przeszycia. Idealnie gdyby tłoczenia na pasku przypominały krokodyli wzór. Z garniturami o klasycznych kolorach najlepiej komponują się paski z czarnej, granatowej i brązowej skóry. Zegarek na bransolecie zostawmy w domu na mniej formalne okazje. Jest on bowiem rozwiązaniem bardziej biżuteryjnym i codziennym, aniżeli szykownym. Jak ognia unikajmy także zegarków cyfrowych. Na uwagę zasługuje także zapięcie zegarka. Przyjmuje się, że najbardziej eleganckim jest zapięcie tzw. klamerkowe. Nie zapominajmy także, że stylowy mężczyzna swój zegarek chowa pod mankietem koszuli, tak by zanadto nie wystawał .

Dzięki kierowaniu się kilku prostym zasadom przedstawionym powyżej mamy pewność, że będziemy prezentować się perfekcyjnie w każdej formalnej sytuacji, tym samym udowodnimy, że znajomość modowego savoir-vivre’u nie jest nam obca.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *