Obecnie zegarek kojarzy nam się z symbolem statusu i dobrego stylu. Dodaje elegancji i uzupełnia każdą stylizację. Nadaje się praktycznie na każdą okazję i bez problemu możemy zestawić go z ubraniem zarówno eleganckim jak i sportowym. Czym kierować się przy zakupie zegarka, by cieszył nas przez lata? Odpowiedzi spróbujemy udzielić w niniejszym artykule.

Na  co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup zegarka znanej, prestiżowej marki z wieloletnią tradycją, swoją uwagę powinniśmy zwrócić na taką kwestię jak sprawdzenie autentyczności zegarka. Przygotuj się odpowiednio- zrób research i dowiedz się o modelu który cię zainteresował jak najwięcej. Zwróć uwagę na czcionkę liter w logo marki, grawer czy ułożenie szwów na pasku. Pamiętaj, że szczegóły pełnią tutaj rolę kluczową. Nie kupuj zegarków na portalach aukcyjnych bez możliwości wcześniejszego go obejrzenia.

Czy uniwersalny zegarek istnieje?

Odpowiedź brzmi nie. Przed zakupem zdefiniujmy odpowiednio nasze rzeczywiste potrzeby. Po jaki zegarek rzeczywiście wybieramy się do sklepu? Czy ma to być elegancki zegarek na specjalne okazje pasujący do formalnego ubioru, czy może codzienny pasujący do luźnych, casualowych stylizacji. W tym drugim przypadku  starajmy się dopasować go do tego co najczęściej nosimy na co dzień. Skupmy się na modelach ponadczasowych i minimalistycznych. Unikajmy dużej ilości zdobień, które szybko się nudzą i z pewnością nie nadadzą naszej stylizacji klasy.

Ile pieniędzy przeznaczyć na zakup?

Powszechnie uważa się, że cena nie zawsze jest dobrym wyznacznikiem. To stwierdzenie niestety nie będzie miało zastosowania do zegarków. W przypadku zegarków różnice w cenie nie wynikają wyłącznie z prestiżu marki, ale przede wszystkim  wiążą się jakością użytych materiałów tzn. tarczy, mechanizmu, koperty czy też paska. Przyjmuje się, że sensowne propozycje, w stosunku do których możemy oczekiwać niezawodności zaczynają się od 1 000 zł w górę.  Pamiętajmy żeby przed zakupem zaczerpnąć odpowiednią  wiedzę i kierować się rozsądkiem.  Nasi eksperci pomogą Państwu w dokonaniu satysfakcjonującego dla Państwa wyboru.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *