Podejmując decyzję o zakupie nowego zegarka najczęściej kupujący sugerują się, oprócz oczywiście wyglądu, prestiżem marki, a także łatwością późniejszego odsprzedania zegarka na rynku wtórnym. Bez wątpienia są  to oczywiście ważne czynniki, jednakże aby dobrze wydać swoje pieniądze warto bliżej przyjrzeć się danemu produktowi.  Jak zatem rozpoznać że nasz wybór zegarka pochodzi od dobrej marki zegarków damskich i męskich?

Po co nam właściwie nowy zegarek?

W pierwszej kolejności określmy przeznaczenie naszego nowego zegarka. Czy chcemy dokonać zakupu z myślą, by służył nam w codziennym użytkowaniu przez lata? Czy może dlatego, że chcemy być modni, a zegarek wpisuje się w aktualne trendy? To pytanie warto postawić sobie już przed wejściem do sklepu bowiem nasze działania powinny być ukierunkowane na osiągnięcie konkretnego efektu. Wybór zegarka który ma posłużyć na co od razu powinien wiązać się z przeznaczeniem wyższej kwotę pieniędzy. Odrzućmy zatem propozycje rynkowe do kwoty 500 zł. Nie dajmy się bowiem oszukać, że w tej kwocie znajdziemy satysfakcjonującą nas jakość. Słabe materiały przy codzienny użytkowaniu będą nas tylko irytowały i za pewne nie posłużą nam zbyt długo. Ponadto wybierzmy produkt klasyczny mogący przetrwać próbę czasu. Jeżeli nasz zakup podyktowany jest chęcią wpisania się a aktualne trendu- tutaj przeciwnie nie szukajmy materiałów z najwyższej półki. Trendy mają bowiem to do siebie, że szybko się nudzą.  

O co zapytać sprzedawcę?

Ważną rzeczą jest wybór szkiełka. Odpowiednim wyborem będzie szkiełko szafirowe, które jest stosunkowo twarde i odporne na zarysowania.  Przydatne może być również wyposażenie zegarka w odpowiednią klasę wodoodporności, podaną najczęściej w barach. Przyjmuje się, że zegarek pozwalający pływanie bez nurkowania powinien mieć min. 5 bar. Wreszcie należy wybrać odpowiedni dla siebie mechanizm. Zegarki kwarcowe uznawane są za bardziej dokładne oraz mniej czasochłonne w codziennej obsłudze. Zegarki mechaniczne wymagają więcej troski, głównie z uwagi na konieczność ich ręcznego dokręcania. Jednakże między kwarcowymi i mechanicznymi zegarkami nie występują znaczące różnice.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *